Su Kaçağı Servisi

Su Kaçağı Tespiti

Evlerinizde iş yerlerinizde olabilecek en büyük aksaklıklardan bir tanesi de su kaçağıdır günümüz teknolojisinde artık su kaçağını bir yerleri kırarak değil sadece elektronik cihazlar kullanarak bulmak mümkündür.Burada unutulmaması gereken su kaçağı bulunduktan sonra profesyonel olan biri tarafından tamiri yapılması gerekmektedir aksi taktirde daha sonra kaçağın tekrarlama olasılığı çok yüksektir.Firmamıza su kaçağı tespiti ile ilgili gelen çağrılarda en fazla bu sorun ile karşılaşırız.

SU KAÇAĞI TESPİTİ Hizmet verdiği kişilerin şikayet ile onlara geri dönmesi hem itibarlarını, hem de kazançlarını olumsuz yönde etkilemektedir. Yerel işletme sıfatından daha ileri gitmiş tesisat kuruluşları için bile bu geçerlidir. Kalite ve güven doğru orantılı şekilde artan iki unsurdur. İşini iyi yapan tesisat işletmeleri zaten kısa sürede tanınan, tavsiye edilen bir hal alır. Müşteri memnuniyeti politikasında “müşteri daima haklıdır” ilkesini bugün bile kullanan, buna önem veren tesisatçılara yönelmenizi tavsiye ederiz. Sonuçta bir kere tesisat yeniliyorsunuz. Ayrıca aynı sorunun tekrar tekrar ortaya çıkması herkesi rahatsız edecektir. Sıkça yaşanan su kaçağı sorunu, kullanıma bağlı olabileceği gibi malzemeden de kaynaklanabilir. Bazı yerleşim yerlerinde dağıtılan musluk suyu yüksek oranda kireçlidir. Bu kireçli su, bekleme esnasında tesisat içine tortu halinde birikebilmektedir. Sonunda da tesisata zarar verebilmektedir hatta kullanılmaz hale dahi getirebilirler.

Diriliş Tesisat firması olarak istanbul’un her semtine profesyonel cihazlarımızla su kaçağı tespiti hizmeti sağlıyoruz evinizde ofisizinde konutunuzda oluşabilicek su tesisat kaçaklarını noktasal tespit edip kırmadan onarımını uzman ekibimiz tarafından onarım işlemini garantili yapıyoruz.

Su kaçaklarının vereceği tehlikeler ciddi anlamda zararların oluşmasında etkili olduğu için, bunlardan kaçınarak hemen çareler bulmakta son derecede önemlidir. Su kaçakları tesisat döşemelerinde yapılan yanlışlar ve buna bağlı olarak da ortaya çıkan tehlikelerle beraber oluştuğu binalar da ciddi hasarların çıkmasını sağlayan bir faktördür.

Peki ama su kaçağı nasıl bulunur diye hiç düşündünüz mü? Su kaçağı oluşumlarının arkasında yatan ciddi alt yapı sorunları ve buna bağlı olarak da kaçakların boruların çatlamasından dolayı meydana geldiğini söyleyebiliriz. Bu şekilde oluşan kaçakların önüne geçmek için,gerçekten büyük çalışmalar yapılması gerekmektedir.

Kaçaklar zamanla kısım kısım meydana gelerek, insanların fark etmeyecekleri şekilde oluşmaya başlar. Bu şekilde oluşan kaçakların önüne geçilmezse, ortaya zamanla büyük kaçaklar çıkar ve bu şekilde de kaçaklar büyüyerek daha çok ileri aşamalara doğru kayar gider.Kaçaklar binaların duvar kısımlarında da kendini göstererek, ileri seviyede büyüyen boşluklar oluşmasında ciddi bir etkendir. Eğer etkisi büyüyen bu kaçakların önüne geçilmez ve zamanla da önlem alınmaz ise kaçaklar bağlı bulundukları alanlarda ileri aşamalara giden tehlikeler meydana getirir. Su kaçağı tespiti , boru hatlarının ve tesisat hatlarının zayıf olarak döşenmesinden kaynaklı problemleri söylemek mümkündür.

Kaçaklar ciddi boyutlara ulaşmadan önce binaların boru alanlarında kontrol yapılarak tespit edilmesi gerekmektedir. Kaçaklar binaların alt yapısında da problemlerden dolayı oluşarak, çok daha ilerleyen aşamalara kadar giden sorunları da beraberinde getirecektir. Su Kaçakları son zamanlarda sorun olarak şikayet edilen ve sorun olarak önlem almak isteyen insanların fazlalığıyla ön plana çıkmaktadır. Sorunların büyüyerek kaçaklarla sızmalar yapmasından sonra, binaların duvarlarında aşınmalar meydana gelecektir. Bu nedenle kaçakların boru hatlarına ulaşarak, onarmaların büyük bir çabuklukla yapılması sorunu hemen çözer hale getirecektir.

SU KAÇAĞI TESPİTİ cihazı ile su kaçaklarını basit bir şekilde kırmadan dökmeden bulabilmekteyiz.Hatta bu cihazlar sayesinde eski usül kırıp dökerek bulunan su kaçaklarına nazaran daha az maliyet çıkmakta çünkü kırmadan su kaçağı tespiti işlemi yapılmaktadır.Su kaçağı oluşum aşamalarına bağlı olarak büyük bir tehlike yaratırken, kontrol yapılmazsa daha fazla alana yayılarak bu sefer daha çok problem meydana getirecektir.

Su kaçağı tespiti yaptırmak isterseniz firmamızla hemen iletişime geçebilirsiniz profesyonel cihazlarımızla ve alanında uzman mesleki yeterlilik belgeli personelimizle hizmetinizdeyiz

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. deneme
    Üst kattan su akıyor olması bir kaç soruna dayanmaktadır. Bu sorunlar dikkate alındığında komşunuz tam olarak neyi yaptırdı. Alt kata akan suyun önüne geçmek için öncelikle üst katın tesisat boruları kontrol edilmelidir. Her tesisat borusundaki alt kata su sızması farklı belirtiler göstermektedir.
    Çift daire üzeri yada her katta iki daireden daha fazla daire varsa, alt kata su sızması üst kattan değilde yanındaki daireden de kaynaklanabilir. Bununda dikkate alınması gerekir. Üst katın fayanslarından da alt kata su sızabilir. Bunun için kesin bir şey söylemek güç ancak profesyonel bir ekip tarafından detaylı bir inceleme yapılması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonMobil Tıkla Ara 45 Dk Servis
Kapalı
Kapalı