Su Kaçağı ServisiTıkanıklık Açma

Arnavutköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Arnavutköy tuvalet tıkanıklığı açma, servisi İstanbul arnavutköy ilçesinde hizmet vermektedir. Firmamız son yıllarda evlerde oluşan bu tür tıkanıklık sorunlarına en son teknoloji robot cihazlarla tıkanıklık açma işleminde siz değerli müşterilerimize bu alanda tuvalet ve klozet tıkanmaları gibi başınızı oldukça ağrıtan tıkanıklıklara kesin çözümle son veriyor eğer evinizde bu gibi sorunlarla boğuşuyorsanız firmamızdan hemen destek alabilirsiniz. ancak bu tür tıkanıklıkları evimde kendimde hallederim diyorsanız sizlere önerilecek bir kaç yöntemle tıkanıklık sorununa son verebilirsiniz.

               

Bir Tuvaleti Açmak İçin İhtiyacınız Olan Bilgileri 7 Farklı Yoldan  Anlatalım

Arnavutköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma
Arnavutköy Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Eğer tuvalet taşmak üzereyse, tıkalı tuvaleti nasıl açacağınızı düşünmeye başlamadan önce tuvaletin taşmasını önlemeniz gerekir. eğer tuvalet haznesinde su yükseliyorsa ve tuvaletin taşmak üzere olduğunu düşünüyorsanız, hızlı hareket ederek tuvaletin iki şekilde taşmasını önleyebilirsiniz. öncelikle su dolum vanasını kapatın ve suyun tuvalet taşının içine dökülmesini engelleyin. Sifonun su dolumunu durdurmak için sifon kapağını açın ardından içindeki vanayı kapatın, diğer seçenek ise taharet musluğunu hemen klozetin arkasından kapatın şimdi tuvalet tıkanıklığını açmak için çalışmaya başlayabiliriz. “alaturka tuvalet tıkanıklığı açma evde nasıl yapılır”

Tıkanmış Tuvalet Nasıl Açılır, 7 Pratik Yöntem

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Pompası

Doğru Tuvalet Pompası Kullanımı

Tuvalet pompası temel görünebilir ancak yinede tıkanmış tuvaleti açmak için en iyi seçeneklerin başında gelir. Her evde tuvalet pompası bulunmalıdır, çünkü tuvalet tıkanıklığı açma işleminde oldukça yararlıdır pompaların ikiye ayırabiliriz küçük boy ve büyük boy olarak küçük boylar genelikle duş giderleri ve lavabo giderleri için etkilidir büyük boy ise tuvalet ve klozet tıkanıklıkları için kullanılır, pompayı klozetin içine koyun ve yavaşça aşağıya doğru itin ilk pompalama hava basıncını alır çok kuvvetli pompalamanız durumunda üstünüze kirli su gelebilir dikkat etmelisiniz.

Kaliteli tuvalet pompası olduğuna göre contayı iyice oturtuktan sonra kuvvetlice yukarı ve aşağıya doğru pompalayın son olarak pompayı yukarı çekin ve suyun giderden gittiğini görene kadar bu işleme devam edin tıkanıklık gevşedikten sonra açılacaktır. Eğer bu işlem tıkanıklığı açmadıysa diğer yöntemi denemelisiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Açma Sirke ve Karbonat Kullanımı
Tuvalet Tıkanıklığı Açma Sirke ve Karbonat Kullanımı

Karbonat ve Sirke Kullanımı

Tuvalet tıkanıklığı açılmadığında ve pompa kullanımı etkili olmadıysa, güvenilir toksit olmayan ev gereçlerine başvurun kabartma tozu ve sirke kabartma tozu ve sirke bildiği gibi birçok yüzeyi ve koku gidermede ayrıca temizlik açısından çok yararlı olduğunu hepimiz biliriz. bir diğer özelliği ise tıkanık açmada yardımcı olduğunda bilinmektedir. soda kabartma tozu ve sirke tıkanmış bir tuvaleti açmak için oldukça etkili olduğu bilinir, tıkalı bir tuvalete bir bardak karbonat ekleyin.

Bir kaç dakika bekleyin ardından yavaşça tuvalete iki bardak sirke dökün karbonat ve sirke kabarcıklara neden olur. Bu nedenle tuvalet suyunun sıçramaması için yavaş ve dikkatli döktüğünüzden emin olun bu karışımın bir kaç dakika beklettikten sonra tuvalet sifonunu çekin ve tıkanıklığın giderilip giderilmediğini görmek için tuvaleti yıkayın.

Arnavutköy Tuvalet Açma Teli Kullanımı

Genel olarak yap marketlerde bulunan tuvalet açma teli bir ev sahibi için kullanışlı bir alettir. Bu aletler klozet tıkanmalarında klozet porselen olduğundan dolayı çizebilir veya hasar verebilir, bu nedenle burgu olarak da adlandırılan bu özel tuvalet ve lavabo açma sustası teli olduğundan emin olmalısınız.

İlk önce tıkanıklık olan bölgeye göndermeden telin ucuna bez türü parça sarıp sıkıca bağlayın sonrasında tıkalı olan borunun içine salarak tutma kolundan saat yönüne bastırarak çevirin eğer bir direnç hissettiğinizde teli geri sararak çıkarın tıkanma  yumuşaması olduğunda tuvaleti yıkayın tıkanıklık açılmadıysa bu işlemi bir kaç defa tekrarlayın.

Sıcak Su ve Bulaşık Deterjan  Kullanımı

Yukarıda belirtilen yöntemler sonuç vermediyse her evde bulunan bulaşık deterjanı ve sıcak suyu kullanılması tasfiye edebiliriz. Şimdi ocağınıza bir demlik su kaynatın su hazırlanırken tuvalete biraz bulaşık deterjanı dökün su kaynadıktan sonra dikkatlice tuvalete dökün. sıcak su ve bulaşık deterjanı tıkanıklığı yumuşatırken bir kaç dakika bekleyin. İşte bu kadar tuvaleti artık yıkayabilirsiniz.

Arnavutköy Islak ve Kuru Vakum Kullanımı

Bu yöntem tıkalı tuvaleti açmak için gereken yöntemlerin başında gelir, dikkat etmeniz gereken vakumu elektrik süpürgesi ile yapılması tasfiye edilmez ancak bu işlem için özel vakumlu pompalar kullanmalısınız. Başlamadan önce vakum işlemi tuvaletin içinde yapılacağı için mutlaka eldiven takmanız gerekecektir.

Tuvaletin içinde su varsa öncelikle bu suyu vakumla çekin sonrasında vakum hortumunu tuvaletin deliğine sokun sonrasında sıkıca etrafını bir havluyla kapatın ardından havluyu ve hortumu sıkıca tutun ve vakumu çalıştırın yeterli emiş olduğunu hissederseniz vakumu çıkarıp yıkayın ve dezenfekte edin sonra tuvaletinizi yıkayın.

Tüm Bu Yöntemler Başarısız İse Mutlaka Uzmandan Destek Alın!

Basit, ama muhtemelen inatçı bir tuvalet tıkanıklığını açmanın yolu. Tesisatçının gelmesini beklemek zorunda kalacaksınız, ancak tesisatçının tıkanıklıktan tamamen kurtulma olasılığı daha yüksektir. Bu, sık sık tıkanmış bir sorun için iyi bir seçenektir. Hemen firmamızdan arnavutköy tuvalet tıkanıklığı açma sorunu için destek alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now ButtonMobil Tıkla Ara 45 Dk Servis
Kapalı
Kapalı